Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

11 грудня 2016 року в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 54 засідання клубу “Кияни”.

15403007_1321291351276304_1271314939_n
 


Голова клубу Віталій Баканов запропонував екскурс в історію будівлі колишнього пивзаводу Ріхтера як зразка київської промислової архітектури початку XX століття та розповів історію фабрики художньої галантереї, що в далекому 1967 році вирішила проблему зайнятості київських інвалідів. Доповнила розповідь Олена Муравйова.
Гість клубу, києвознавець та екскурсовод, Всеволод Дубовецький розповів про свою роботу в Музеї історії Подільського району м. Києва та про свої дослідження й публікації з історії нашого міста.
Олександр Різник, кандидат мистецтвознавства, дослідник історії київських вулиць, представив відеопрезентацію топонімічного словника “Київ” та розповів про роботу над довідником “Вулиці Києва”. Він захопив клубівців картами вулиць старого міста. Євген Рейцен доповнив цю розповідь спогадами про створення схеми київських трамвайних колій.
Олександр Курись повідав про історію розвитку ювелірної справи від Київської Русі до сучасності та продемонстрував каталог (з обмеженим тиражем) «Ювеліри Києва».
Олена Муравйова «повела» стежками політичного детективу часів Київської Русі, в якому переплелися долі визначних діячів: князів Ярослава та Ізяслава, митрополита Іларіона і засновників Києво-Печерської Лаври.
Владислав Барановський презентував збірку “Поетичний тандем”, до якої, крім його творів, увійшла поезія Ніни Барановської. Один із його віршів присвячений члену клуба Елеонорі Зимі.
Євген Рейцен розповів про свою співпрацю з колишнім мером Києва Іваном Салієм, а Валентина Зелінська свою розповідь присвятила київській поетесі Віолетті Дворецькій та зачитала окремі її вірші.
«Закружляла» у поетичній віхолі і гостя клубу – поетеса Наталія Савіна.
Тетяна Шевчук подарувала «музику зими», створюючи своїми новими піснями передноворічний настрій клубівцям.
Києвознавчий клуб «Кияни» бере невеличку перерву на різдвяні й новорічні свята. Наступне засідання клубу відбудеться 15 січня 2017 року. До нових зустрічей!