Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

29 листопада бібліотека № 11 сумісно з Подільським центром зайнятості провела тренінг-семінар «Особливості адаптації учасників бойових дій в умовах мирного життя».

11_16_ato1chast__003
 


«Всі учасники військових дій на Сході України відчувають значну психологічну та емоційну напругу, з якою досить важко впоратись. У багатьох учасників бойових дій виникають проблеми з психічним здоров’ям», – такими словами почала тренінг психолог компанії «Територія бізнесу» Олена Масик. Фахівець наголосила, що психологічної адаптації потребують майже всі учасники АТО й переселенці із зони військового конфлікту, а також у випадку недостатнього лікування з часом поствоєнні симптоми не просто повертаються, а й посилюються. Солдатів, які пережили страхіття війни часто мучать безсоння, відсутність емоцій, дратівливість, вони важко ідуть на контакт, адже думають, що час все вилікує і, зазвичай, тримають все у собі. Для більшості з них адаптація до цивільного життя супроводжується важкими відчуттями краху перспектив, ізоляції та відчуження від суспільного життя, оскільки в реальному житті їх досвід та знання виявляються незатребуваними. Тому особливе значення набуває повноцінне соціальне інтегрування учасників бойових дій в суспільство, сприяння активному включенню їх в процес соціального функціонування, реалізації особистісного потенціалу. Психолог порадив всім учасникам тренінгу звертатись до центрів психологічної допомоги, тому що кризове консультування – це найбільш дієва та актуальна форма психологічного консультування. Головною метою кризової допомоги – попередження посттравматичних розладів, запобігання суїцидам, профілактика дезадаптаціії, постійна психологічна підтримка постраждалого. Важливим елементом психологічного консультування є навчання учасників бойових дій навичкам саморегуляції. Психолог запропонувала діагностику власних стратегій виходу зі складних станів, а також розповіла про установи, лікувальні заклади і центри післятравматичної реабілітації, що створені в Києві й області для надання допомоги постраждалим під час АТО.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: