Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

27 листопада 2016 року відбулось 53 засідання клубу «Кияни». Напередодні засідання, 26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору 1932 –1933 років. Члени клубу також вшанували цю трагічну подію хвилиною мовчання.

dsc08910
Голова клубу Віталій Баканов зачитав есе про перукарню № 2 на Подолі, що колись знаходилась на вулиці Костянтинівській, 14. Гість клубу Василь Дробот, член Спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій розповів про свою майбутню книгу «Мой Киев», куди увійдуть 120 віршів присвячених столиці України, та зачитав деякі з них. Бард та співавтор короткого топонімічного довідника «Київ» Олександр Рєзнік заспівав пісню на слова Василя Дробота, що була написана під впливом буремних подій на Майдані під час революції Гідності. Євген Рейцен розповів про презентацію книги Олега Юнакова «Архитектор Иосиф Каракис» в архітектурно-будівельній бібліотеці ім. Заболотного та зачитав акровірш, присвячений автору книги. Координатор клубу Вадим Ляшенко зробив повідомлення на тему «Історія Гірничого факультеу КПІ». Зінаїда Шкавро зацікавила всіх присутніх своєю розповіддю про вулицю Мостицьку та Свято-Покровську церкву, що знаходиться на ній. Зокрема, згадала відомого мешканця цієї вулиці Жана Беленюка, заслуженого майстра спорту України, срібного призера Олімпійських ігор 2016 р. з греко-римської боротьби. Інформативним було доповнення Шауката Самітова про прилеглі до цієї вулиці будинки та заклади: колишню станцію Юних Натуралістів (сьогодні Національний еколого-натуралістичний центр), що згадує Анатолій Кузнєцов у своєму романі «Бабин Яр», колишнє приміщення ППО (сьогодні будівля МЧС) тощо. Олександр Рєзнік, в свою чергу, розповів про топоніми цієї місцевості. Традиційно, Юрій Сімонов ознайомив клубівців зі своїм твором. Прочитати його можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/18/2174 . Олена Муравйова розповіла про інтриги, що відбувалися при будівництві та оздобленні Володимирського собору. Олександр Курись розповів про такий цінний метал, як золото. Наостанок, за чашкою кави, клубівці насолоджувалися піснями барда Бориса Кесельмана.