Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

До відзначення третьої річниці з дня заснування києвознавчого клубу «Кияни», 13 листопада в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулося 52 святкове засідання.

img_20161113_130144
 


Свої привітальні вірші до цієї події зачитали Євген Рейцен, Владислав Барановський та Валентина Зеленська. Гість клубу Олег Юнаков (автор багатьох статей на ресурсі «Вікіпедія», дослідник історії Києва) вперше у нашому місті презентував свою книгу «Архитектор Иосиф Каракис». До речі, редактором книги виступила дочка Йосипа Каракіса – Ірма Каракіс. Автор книги не лише займався підбором необхідної інформації, але і відвідав міста, пов’язані з життєвим шляхом архітектора, та не один рік працював над матеріалом, що базується на власному архіві Каракіса, матеріалах з бібліотек та державних архівів України. Фундаментальна праця має 544 сторінки і містить понад 1100 ілюстрацій, більшість з яких публікується вперше. Під час презентації книги члени клубу згадали найвідоміші проекти Каракіса, серед яких музей історії України, «Будинок Офіцерів», так званий будинок-літак на Арсенальній площі, ресторан «Динамо» та багато інших споруд, побудованих не лише у Києві, але й на території колишнього СРСР. Книга, що була подарована автором, поповнила фонд бібліотеки.
Бард Борис Кесельман виконав свої пісні. Першу – він присвятив Євгену Рейцену, який 6 листопада відзначив свій день народження, а також заспівав свою нову пісню «Чумацький шлях».
Ще однією книжковою новинкою порадувала членів клубу – Елеонора Зима, що презентувала свою книгу «Пісні Синички» та зачитала вірш «Казка про Поділ». Автор подарувала книгу для читачів бібліотеки.
Голова клубу Віталій Баканов зачитав невеличке есе «Запахи киевского детства», що викликало хвилю ностальгії за дитинством, проведеним у нашому мальовничому місті.
Юрій Сімонов презентував збірник новел Міли Іванцової «Залізниці. Потяги. Вокзали». Авторами книги виступили 15 письменників, серед яких і Юрій Сімонов. Він зачитав свою новелу, що увійшла до цієї книги під назвою «Потяг привід. Сучасна казка».
Надалі слово взяв Євген Рейцен, який говорив про нереалізовані проекти на головній вулиці Подолу – Петра Сагайдачного, серед яких – канатна дорога, що мала з’єднувати Володимирську гірку від фунікулеру до Труханового острова. Євген Олександрович зачитав вірш, присвячений піднятій темі.
Гість клубу Олександр Бернацький розповів про свого родича – відомого художника Василя Полєнова та презентував свої книги.
Наостанок з повідомленням виступив Аркадій Третьяков, який вже другий рік поспіль продовжує працювати над книгою «Купці Києва» та шукає будь-яку інформацію на цю тему, що стане у нагоді для написання книги.
Наступне засідання києвознавців заплановано на 27 листопада.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: