Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

9 листопада учні 6 класу гімназії «Межигірська» запросили працівників бібліотеки імені Віктора Некрасова зустрітися на рингу мистецтвознавців. Вчитель Надія Пасічник запропонувала тему: «Незвичайні «їстівні» пам’ятники України».

dsc08556
 


В нашій країні з’явилося багато скульптур, присвячених стравам української кухні, овочам і фруктам, які стали візитівками окремих міст. Бій знавців на рингу розпочали учні. Вони з захопленням розповіли про пам’ятник морозиву в Житомирі, який потрапив до книги рекордів України; про перший пам’ятник овочу – «Ніжинський огірок» у Ніжині; про київський «цукровий бурячок»; про пам’ятник соковитому кавуну в місті Гола Пристань та ще багато чого цікавого.
До своїх розповідей учні додали ілюстрації та фотографії. Завідувачка бібліотекою Тамара Бодіна і бібліотекар Наталія Музира відповіли на виклик юних знавців мистецтва і розповіли про інші досить цікаві скульптури. Зокрема, діти дізналися про пам’ятник каві у Львові, апельсину в Одесі, смачним дерунам в місті Коростень, славнозвісній галушці в Полтаві, рибці «бичку-годувальнику» в Бердянську. Ось яка неповторна та цікава наша Україна.