Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

У стінах бібліотеки імені Олександра Грибоєдова 30 жовтня відбулося 51 засідання краєзнавчого клубу «Кияни».

img_20161030_120632
Гість клубу – відомий києвознавець, письменник і журналіст Віталій Ковалинський презентував біобібліографічний покажчик «Віталій Ковалинський», що нещодавно вийшов у видавництві «Купола», та подарував його бібліотеці. Крім того, він представив членам клубу свою нову книгу із серії «Київські мініатюри» «Долі київських храмів» та розповів цікаві історії про церкви, що згадуються у видані. Книга також була подарована читачам бібліотеки. Голова клубу Віталій Баканов підготував повідомлення про історію київського стадіону «Спартак», що 1934 року відкритий на Куренівці. Саме тут народилася славнозвісна жіноча гандбольна команда «Спартак» І. Турчина і проходили регбійні матчі Олімпіади-80. Насиченою була розповідь Вадима Ляшенка про італійських вояків у Києві під час Другої Світової війни, а саме: про передумови їх появи в окупованому Києві та цікаві історії перебування італійської армії у нашому місті. Євген Рейцен розповів про приїзд до Києва дочки генерала Ватутіна та зачитав свої нові вірші про Київ. Юрій Сімонов продовжив тему київських колекціонерів, що піднімалась на попередньому засіданні клубу, та продемонстрував колекцію конвертів з марками, які випускались одразу після розпаду Радянського Союзу в Україні, Білорусії, Молдові, Росії, тощо. Потім доповідач традиційно зачитав своє нове оповідання під назвою «Театральна історія», що, до речі, присвячене члену клубу Павлу Пещеренку. Надія Щербо розповіла про долю поета Броніслава Адамовича, зачитала його вірш, присвячений визволенню Києва від нацистських загарбників, та подарувала книгу з автографом автора бібліотеці.
Свій вірш, присвячений Києву та Подолу, запропонувала й Зінаїда Шкавро.
Борис Кесельман прочитав присутнім казку з книжки, яку написав ще 1996 року, і подарував книжку бібліотеці. Наостанок, слово взяв гість клубу, подолянин у 3-му поколінні Віталій Зварич і розповів про своє київське життя.
Наступне засідання краєзнавчого клубу заплановано на 13 листопада 2016 року.