Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Фольклорне дійство « Українське весілля – вистава життя » відбулося 20 жовтня в бібліотеці Дружби народів для читачів бібліотеки, учнівської молоді Фінансового ліцею, членів клубу «Світлиця».

dsc_0085
 


Весілля як живий підручник усної народної історії тисячоліть, було обіграно в образній картині ритуального дійства Великого Весільного обряду, до якого були залучені всі присутні.
Залу «Дружби» було оформлено як справжню українську світлицю, яку прикрашали рушники, ікони тощо. Учасники дійства були одягнуті в старовинний український одяг, хустки та інші головні убори.
В інсценізації передвесільного ритуалу сватання була використана традиційна атрибутика (скриня з приданим, подушки, український одяг «стрій»), розкриті обряди обміну хлібом, пов’язування старостів рушниками. На дівич-вечорі прикрашали гільце, уквітчували молоду весільним вінком. До цього дійства приєдналися школярки, які виконували роль «дівчат-дружок». Дуже цікаво пройшов обряд посаду молодих та покривання молодої наміткою (очіпком). На завершення свята «весільна мати» обдарувала всіх присутніх традиційними весільними хлібними «шишками».
Свято сподобалося всім, особливо молоді. Таким чином вони долучилися до історії нашого народу. Перегляд літератури «Від родинних цінностей – до багатства нації» був доречним доповненням до заходу.
Особливого колориту в проведенні обрядів сватання, заручин, випікання короваю, дівич-вечора додав фольклорний ансамбль «Подоляночка», що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування Подільського району міста Києва.
Звичаї, традиції є найміцнішими елементами, які об`єднують людей в єдину націю. Тож збереження та відновлення українських традицій – є основою її духовного здоров’я й існування.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: