Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

16 жовтня 2016 року києвознавчий клуб «Кияни» зібрався на ювілейне 50-е засідання. З нагоди ювілейного 50-го засідання Віталій Баканов підвів підсумки діяльності клубу, наголосивши, що теми для засідань невичерпні!

img_20161016_122614
 


Він нагадав про поважних гостей, що встигли відвідати клуб протягом цього часу, серед яких були письменники, журналісти, музиканти, поети, а також всі ті, хто просто закоханий у Київ і готовий ділитися спогадами та знаннями про наше мальовниче місто. Згадали й виїзні засідання учасників клубу. Не оминули спогадами й важливий факт – за 50 засідань у клубі було презентовано більш ніж 50 книг києвознавчої тематики!
До привітань з 50-м ювілейним засіданням приєдналися Євген Рейцен, Зінаїда Шкавро та Валентина Зелинська, з уст кожного з них прозвучав вірш, присвячений клубу.
Завідувач бібліотеки Тамара Мусієнко презентувала книгу «Конструктивізм в архітектурі Києва. Торговые автоматы и киевские «автоматчики» – спільну працю Ігоря Однопозова та Олександра Михайлика. Книга була подарована бібліотеці та чекає на своїх читачів.
Віталій Баканов підготував повідомлення про київських колекціонерів. Зокрема, розповів про київських філателістів та книголюбів радянської епохи та повідав, яке відношення до обгорток цукерок мав Сталін, а також про місця нелегальної торгівлі книгами, монетами й марками у нашому місті в радянські часи.
Цікавою була розповідь Вадима Ляшенка про військову частину на Рибальському півострові за радянських часів – її історію, легенди та невідомі факти.
Олена Муравйова наглядно продемонструвала, які прикраси носили жінки у період Київської Русі, розповіла про техніку виготовлення тих чи інших прикрас та наголосила, що прикраси у той час мали сакральний сенс. Також вона поділилася цікавими фактами, про які нещодавно дізналася з книжок про Володимирський собор та Андріївську церкву. ЇЇ розповідь цікаво доповнив Олександр Курись.
Зінаїда Шкавро повідала про киянина Чурюмова Кима Івановича, що відкрив комету, яка зараз має назву «Комета Чурюмова-Герасименка».
На засіданні прозвучали оповідання «Майна віра» Юрія Сімонова та гумореска «Киянка» Владислава Барановського.
Зачарував співом та грою на гітарі бард Борис Кесельман, виконавши пісню «Политическая или рассказ рабочего», а з нагоди ювілейного засідання ще й заспівав пісню про клуб «Кияни».
Наостанок звучала надзвичайно інформативне повідомлення Стефана Машкевича про німецьку окупацію Києва 1918 року.
Традиційно засідання закінчилось чаюванням у веселій та невимушеній атмосфері.
Наступна зустріч клубівців запланована на 30 жовтня 2016 року.