Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Напередодні Дня українського козацтва, Дня захисника Вітчизни і великого релігійного свята – Покрова Пресвятої Богородиці, які відзначаються 14 жовтня, до бібліотеки для дітей імені Валі Котика завітали учні четвертих класів ЗОШ №10 на патріотичний діалог «Живи, Україно, живи для краси, для гідності, слави і волі», який проводився в рамках загальносистемного дня інформації «Достойний ти своїх батьків, відважний воїн український – нащадок славних козаків».

20161012_150753
Ці дев’яти-десятирічні хлопчики і дівчатка – творці нашої майбутньої славної історії, такі ж енергійні, завзяті, сміливі та талановиті – гідні нащадки козаків. Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Не згасає в Україні козацька слава», представлені на якій твори та статті з різноманітних історичних джерел відразу привернули увагу дітей яскравими фотографіями, обкладинками та цікавим змістом.
Завідувачка бібліотеки Людмила Бабіна розповіла про створення реєстрового козацького війська. Саме слово «Січ» означало столицю всього запорозького козацтва, центр діяльності й управління всіма військовими справами. Але не тільки про військові успіхи і операції йшла мова, а й про дозвілля та освіту козаків, їхні улюблені страви та напої. Особливою частиною козацької спільноти були маги – козаки-характерники, які займалися не тільки чаклунством і ворожінням, а й лікуванням поранених козаків, їх психологічною та фізичною підготовкою. Яскравим представником характерників є легендарний козак Мамай.
Бібліотекар Лариса Мальгінова провела вікторину «Ми – роду козацького діти», в якій крім серйозних запитань були і жартівливі, на які діти давали влучні та дотепні відповіді. Переможцями вікторини стали Городній Роман та Павліченко Даша, які отримали патріотичні hand-made-презенти, майстерно виготовлені бібліотекарем Оксаною Палютою.
Чудовим музичним закінченням заходу став виступ читачки бібліотеки Коткової Софії, яка виконала на бандурі декілька композицій. А її мати, молодший науковий співробітник відділу геополітики та глобалістики НДІ українознавства, розповіла про історію виконавства на цьому музичному інструменті й подарувала кілька пісень під акомпанемент доньки.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: