Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Цей день є особливим для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці. Богородиця була заступницею козаків у походах, ії зображення було вибито на хрестах, які вони носили.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам”яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України, в козацтві виявився волелюбний та шляхетний дух наших предків. Заслуги козацтва в утвержденні української державності мають історичне значення. Недаремно у Державному Гімні України є слова “І покажем, що ми, браття, козацького роду”.
З нагоди відзначення Дня українського козацтва в бібліотеці імені Андрія Головка представлена виставка-екскурс “Береженого Бог береже, а козака – шабля”.