Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

18 вересня 2016 року в приміщені бібліотеки імеені Олександра Грибоєдова відбулось 48-е засідання клубу «Кияни». Члени клубу радо привітали Віталія Голова з виходом дебютної книги «Сонети». Автор подарував книгу бібліотеці та зачитав деякі свої твори присутнім.

1
 


Віталій Баканов наголосив, що києвознавцям важливо отримувати зворотній зв’язок від читачів, адже деякі з них допомогли встановити історичну точність у назвах або місцезнаходженні тих чи інших об’єктів. Він навів приклади такого зворотнього зв’язку. Також голова клубу розповів і про свої відкриття: колись на території лікарні ім. І. Павлова, що біля Кирилівської церкви, була трамвайна колія. Віталій Андрійович з’ясував, що з’явилась вона під час Першої світової війни та слугувала для доставки поранених до воєнного госпіталю, що знаходився там у той період часу.
До 75 роковин масових розстрілів у Бабиному Яру Вадим Ляшенко підготував повідомлення про свідчення очевидця цієї страшної трагедії Міргазима Сабірова. Влучним доповненням стала розповідь Євгенії Лободи про Бабин Яр і спомин про Віктора Некрасова, завдяки якому у цій місцевості з’явився меморіал.
Бард Борис Кесельман заспівав авторську пісню «От Куреневки до Сырца», також присвячену трагедії у Бабиному Яру, потім виконав пісню про клуб «Кияни».
Юрій Сімонов зачитав свою нову розповідь «Le электричка», ознайомитись з якою можна за посиланням: http://ns.rnls.ru/2016/07/23/554
Олена Муравйова розповіла про старі написи на пам’ятнику Богдану Хмельницькому, що раніше мали зовсім інший інформаційний зміст. А також повідала містичну історію про те, як кияни збиралися в садибі генерала Дмитра Бегічева (там, де знаходиться Жовтневий палац, а нині Міжнародний центр культури і мистецтв) на спіритичні сеанси. Серед них доповідач виокремила київського філолога й археолога Ганну Турчанінову, повідавши про її діяльність (Ганна Турчанінова мала дар лікування, який застосовувала у Києві та Петербурзі).
Елеонора Зима зачитала веселий вірш про мешканку Подолу бабусю Фіру.
Борис Фесенко підняв тему київських книголюбів, а також розповів про те, як важко було при радянській владі добувати необхідну інформацію та книги з бібліотек.
На завершення, під час традиційного чаювання, поважний гість Василь Галайба розповів про роботу над своєю новою книгою «Цвінтарні храми Києва»
Наступне засідання києвознавців заплановано на 2 жовтня.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: