vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Серпень багатий святами, присвяченими збору врожаю. Бібліотека імені Андрія Головка представляє фольклорну виставку «Три Спаси зустрічають нас».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 


Перший Спас – Медовий – відомий у народі як свято Маковія. Він відзначається 14 серпня. Цього дня печуть коржі з маком, у церквах святять воду, мед і «маковійчики» – букетики з колосків, маківок та квітів.
Наступне вшанування дарів природи – Яблучний Спас. За православним каноном він збігається зі святом Преображення Господнього. Крім яблук, 19 серпня освячують груші та виноград, і подають на святковий стіл у сирому і приготованому вигляді.
До Третього Спасу – 29 серпня – як правило, закінчувалися жнива, і на це свято наші бабусі пекли пироги з борошна нового врожаю. Тому і називають цей Спас Хлібним. А інша назва — Горіховий — пов’язана з початком масового збору горіхів. У Третього Спаса є ще одне «ім’я» – Полотняний Спас. Воно встановлене церквою на честь перенесення до Константинополя Нерукотворного образу Ісуса Христа. На згадку ж про полотно з проявленим зображенням Христа в цей день було прийнято торгувати тканинами.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: