Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Серпень багатий святами, присвяченими збору врожаю. Бібліотека імені Андрія Головка представляє фольклорну виставку «Три Спаси зустрічають нас».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 


Перший Спас – Медовий – відомий у народі як свято Маковія. Він відзначається 14 серпня. Цього дня печуть коржі з маком, у церквах святять воду, мед і «маковійчики» – букетики з колосків, маківок та квітів.
Наступне вшанування дарів природи – Яблучний Спас. За православним каноном він збігається зі святом Преображення Господнього. Крім яблук, 19 серпня освячують груші та виноград, і подають на святковий стіл у сирому і приготованому вигляді.
До Третього Спасу – 29 серпня – як правило, закінчувалися жнива, і на це свято наші бабусі пекли пироги з борошна нового врожаю. Тому і називають цей Спас Хлібним. А інша назва — Горіховий — пов’язана з початком масового збору горіхів. У Третього Спаса є ще одне «ім’я» – Полотняний Спас. Воно встановлене церквою на честь перенесення до Константинополя Нерукотворного образу Ісуса Христа. На згадку ж про полотно з проявленим зображенням Христа в цей день було прийнято торгувати тканинами.