Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

«Казка має ювілей!», – так скаже кожен учасник третьої зустрічі «Казкове літо у бібліотеці», яка пройшла 24 липня у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні.

IMG_3505

Цього разу бібліотекар Ольга Соломонюк підготувала цікаву розповідь про 135-й день народження казки «Пригоди Пінокіо». Читайлики дізналися, що казка була створена для дитячої газети в Італії, а її автор Карло Лоренц прославився саме завдяки цій чудовій казці. Хоча він писав для дорослих і під псевдонімом Коллоді. Цей псевдонім Карло взяв із назви маленького італійського міста у якому народилася його мама, а зараз там стоїть пам’ятник дерев’яному чоловічку із підписом «Безсмертному Пінокіо – вдячні читачі у віці від чотирьох до сімдесяти років». Казка перевидавалася понад 500 разів та перекладалася 95-ма мовами світу. Серед них є переклад російською мовою Олексія Толстого. Перекладаючи цю казку, Олексій Миколайович захопився пригодами дерев’яного хлопчика й дуже захотів змінити його характер й зробити казку веселою. Так і з’явилася казка «Золотий ключик або неймовірні пригоди Буратіно», яку одразу полюбили діти. Автор ввів нових персонажів й змінив кінцівку казки. Якщо Пінокіо перевиховався і став гарним, слухняним та чемним хлопчиком, то Буратіно після пригод знайшов чарівні двері, а за ними щастя. Під керівництвом Ольги Вікторівни діти прочитали по одній главі з кожної казки. Бібліотекар запропонувала дітям зіставити прочитане. Читайлики знайшли багато розбіжностей, змогли дати оцінку кожному герою, а потім із великим інтересом слухали аудіозапис казки Олексія Толстого з платівки. Тепер діти зможуть розповісти усім, що це зовсім різні казки з різними героями, сюжетами та кінцівками, хоча у кожній із них є головний герой – дерев’яний хлопчик.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: