Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

«Спека казці не завадить», – сказали 17 липня Читайлики та попрямували до бібліотеки сімейного читання імені Садріддіна Айні на довгоочікувану зустріч «Казкове літо у бібліотеці».

IMG_3416

Біля дверей бібліотеки, задовго до початку роботи закладу, бібліотекар Ольга Соломонюк зустріла багато бажаючих поринути у казковий світ. Діти зайшли у читальну залу і, гортаючи книжки, які лежали на столах, почали чекати приходу своїх друзів. Сьогодні їх чекала неймовірна зустріч із всесвітньо відомим казкарем Шарлем Перро та казкою «Кіт у чоботях». Виявилося, що не всі із присутніх знають цю казку. Ольга Вікторівна почала читати й попросила допомагати їй старшим дітям, оскільки серед присутніх були діти, які 1 вересня тільки підуть у перший клас. Коли казка була прочитана, Ольга Вікторівна розповіла про авторські та народні казки й визначила вид цієї казки. Діти одразу здогадалися, що це чарівна казка, оскільки в реальності коти не вміють говорити й допомагати людині, як це робив головний герой, та наголосили, що у різних виданнях казки є текстова невідповідність. Пані Ольга запропонувала поміркувати, чому казка має незначні розбіжності: в одному тексті сказано про Чаклуна, у іншому – Чарівника, а в третьому – Людожера, якого перехитрив Кіт у чоботях і з`їв. Читайлики швидко зметикували, що її перекладали з французької мови, тому перекладач вибирав із синонімічного ряду слово, яке йому було більше до вподоби. Здивувала бібліотекар дітей записом цієї казки на платівці. Великою несподіванкою став музичний супровід, красиве озвучування героїв та незвичний хід казки, коли Принцеса забажала вийти заміж за Кота. Бібліотекар пояснила, що режисер, який працює з даним твором має право вносити свої зміни, які роблять його веселим, смішним, кумедним, але при цьому не відступаючи від сюжету твору. Так часто відбувається й під час екранізації творів, створенні мультфільмів або при аудіозапису. Під великим враженням від почутого залишилися майбутні першокласники, багато нового взяли для себе старші діти, цікавинкою стала сьогоднішня зустріч і для учнів початкової школи, які відкрили для себе казку «Кіт у чоботях». Усі без винятку забажали наступної неділі продовження зустрічі із її величністю Казкою.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: