vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

26 червня 2016 року в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 46 засідання клубу «Кияни».

image

Голова клубу Віталій Баканов презентував нову книгу – колективну працю трьох авторів: Кирилла Степанця, Олександра Михайлика й Ігоря Однопозова «Втрачені споруди Києва (1992 – 2016). О «толкучке» и «комках». Видання об’єднує в собі два дослідження: перша частина книги – це фотопрогулянка Києвом, якого вже немає – читач пройде зниклими вулицями, побачить знесені заводи, житлові будинки та багато іншого. Ця частина з’явилася на світ завдяки двом авторам: Кирилу Степанцю та Олександру Михайлику. Друга частина написана Ігорем Однопозовим і розповідає про комісійні магазини та «товкучки» радянського Києва. Це дослідження є унікальним і немає аналогів у києвознавчих дослідженнях.
Після презентації книги Віталій Баканов зробив цікаве повідомлення про відпочинок киян у 1960-х рр. на Трухановому острові, наголосивши, що це рідкість для будь-якого міста – мати центральний пляж в 15 хвилинах ходьби від центру міста. Цікаво, що саме тут зародився пляжний футбол у Києві.
Аркадій Третьяков порадував своїм новим виданням. Присутні з радістю переглянули відеопрезентацію нової книги автора «Мала Васильківська. Шота Руставелі». Надавши стислу історичну довідку, автор зупинився на деяких цікавих моментах з історії будинків, з життя мешканців та архітекторів вулиці. Важливо, що Шота Руставелі – це одна з небагатьох вулиць, де збереглась дореволюційна забудова, що майже не постраждала у період Другої світової війни. Книга була подарова бібліотеці.
Бард Борис Кесельман виконав нову пісню «Песня о Подоле», яка нікого не залишила байдужим.
Євген Рейцен подарував бібліотеці газету «Сегодня» від 14. 06. 2016 р., де в розділі «Влюбленные в Киев» опубліковане його фото будинку,в якому він народився. Крім того, Євген Олександрович презентував книгу з опублікованим своїм віршем «Гімн книзі». Після цього він зачитав свої вірші «Родная улица моя» (про вул. Ігорівську) та вірш, присвячений Віктору Платоновичу Некрасову, а також заспівав під гітару пісню, присвячену зазначеному вище будинку на Подолі.
Гість клубу, Міла Іванцова – письменник та києволюб, презентувала свою 7-му книгу «Я тут живу». Роман художній, але всі описані в ньому події відбуваються на знайомих вулицях нашого міста, зокрема згадується відома киянам історична місцевість «Кинь-Грусть». Книгу наразі можно знайти у бібліотеці ім. О. Грибоєдова. Також автор подарувала свою книгу “Родовий відмінок”.
Юрій Сімонов зачитав своє оповідання «ЧП районного масштаба», з яким можна ознайомитись за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/23/738.
Зеленська Валентина Петрівна подарувала вірш, присвячений клубу «Кияни» та бібліотеці ім. О. Грибоєдова, де вже третій рік поспіль проходять дружні засідання клубу.
Києвознавці клубу «Кияни» беруть літню перерву, щоб з новими силами та в посиленому складі знову зустрітися у вересні цього року. Попередньо, наступне засідання заплановане на 4 вересня. До нових зустрічей!


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: