Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

26 червня 2016 року в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 46 засідання клубу «Кияни»

новый коллdfdfаж

Голова клубу Віталій Баканов презентував нову книгу – колективну працю трьох авторів: Кирилла Степанця, Олександра Михайлика й Ігоря Однопозова «Втрачені споруди Києва (1992 – 2016). О «толкучке» и «комках». Видання об’єднує в собі два дослідження: перша частина книги – це фотопрогулянка Києвом, якого вже немає – читач пройде зниклими вулицями, побачить знесені заводи, житлові будинки та багато іншого. Ця частина з’явилася на світ завдяки двом авторам: Кирилу Степанцю та Олександру Михайлику. Друга частина написана Ігорем Однопозовим і розповідає про комісійні магазини та «товкучки» радянського Києва. Це дослідження є унікальним і немає аналогів у києвознавчих дослідженнях.

Після презентації книги Віталій Баканов зробив цікаве повідомлення про відпочинок киян у 1960-х рр. на Трухановому острові, наголосивши, що це рідкість для будь-якого міста – мати центральний пляж в 15 хвилинах ходьби від центру міста. Цікаво, що саме тут зародився пляжний футбол у Києві.

Аркадій Третьяков порадував своїм новим виданням. Присутні з радістю переглянули відеопрезентацію нової книги автора «Мала Васильківська. Шота Руставелі». Надавши стислу історичну довідку, автор зупинився на деяких цікавих моментах з історії будинків, з життя мешканців та архітекторів вулиці. Важливо, що Шота Руставелі – це одна з небагатьох вулиць, де збереглась дореволюційна забудова, що майже не постраждала у період Другої світової війни. Книга була подарова бібліотеці.

Бард Борис Кесельман виконав нову пісню «Песня о Подоле», яка нікого не залишила байдужим.

Євген Рейцен подарував бібліотеці газету «Сегодня» від 14. 06. 2016 р., де в розділі «Влюбленные в Киев» опубліковане його фото будинку,в якому він народився. Крім того, Євген Олександрович презентував книгу з опублікованим своїм віршем «Гімн книзі». Після цього він зачитав свої вірші «Родная улица моя» (про вул. Ігорівську) та вірш, присвячений Віктору Платоновичу Некрасову, а також заспівав під гітару пісню, присвячену зазначеному вище будинку на Подолі.

Гість клубу, Міла Іванцова – письменник та києволюб, презентувала свою 7-му книгу «Я тут живу». Роман художній, але всі описані в ньому події відбуваються на знайомих вулицях нашого міста, зокрема згадується відома киянам історична місцевість «Кинь-Грусть». Книгу наразі можно знайти у бібліотеці ім. О. Грибоєдова. Також автор подарувала свою книгу “Родовий відмінок”.

Юрій Сімонов зачитав своє оповідання «ЧП районного масштаба», з яким можна ознайомитись за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/23/738.

Зеленська Валентина Петрівна подарувала вірш, присвячений клубу «Кияни» та бібліотеці ім. О. Грибоєдова, де вже третій рік поспіль проходять дружні засідання клубу.

Києвознавці клубу «Кияни» беруть літню перерву, щоб з новими силами та в посиленому складі знову зустрітися у вересні цього року. Попередньо, наступне засідання заплановане на 4 вересня. До нових зустрічей!ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: