Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

12 червня у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулося 45 засідання києвознавців клубу «Кияни».

13436013_1126722997399808_341235899_n


Присутні щиро привітали Олену Муравйову з виходом нової книги «Авантюристы Made in Ukraine». Нове видання розповідає про неймовірну долю графині Софії Потоцької, слідчого Георгія Судейкіна і терориста Якова Блюмкіна, чиї життєві шляхи безпосередньо пов’язані з Україною. Всі історії героїв в книзі наповнені інтригами, пригодами, підступністю, обманом, коханням та політикою.
Голова клубу Віталій Баканов розповів про перший бар у Києві – «Хрещатий Яр» та популярні колись кафе і ресторани. Зокрема згадали кафе «Грот», його прозвали «Мічіганом»; кафе «Коктейль-хол» (раніше «Маркіз»), яке відвідували К. Паустовський, М. Булгаков, О. Вертинський); дієтичний гастроном «Ліверпуль», шашличну «Барселона», бар «Берізка» на Пріорці тощо. На завершення доповідач розповів про першу появу стиляг у Києві та про те, як останні нарекли головну вулицю столиці Хрещатик — «Бродвей», або «Брод».
Євген Рейцен представив статтю у газеті «Сегодня» від 13. 05. 2016 р. «Влюбленные в Киев», де він згадується. Після чого зачитав свій вірш «Клубу Кияни». На додаток, у своєму виступі Євген Рейцен запропонував написати книгу-спогад про будинки на Подолі, в яких мешкали учасники клубу «Кияни». Ідею присутні підтримали, адже деякі учасники дійсно мешкали свого часу на Подолі і їм є що згадати та чим поділитися.
Вадим Ляшенко розповів маловідому історію про те, як 1952 року Києву пощастило уникнути трагедії, що могла би прирівнятися до трагедії на Чорнобильській АЕС. Саме тоді в небі над столицею вийшов з ладу літак, який перевозив атомну бомбу, і якби він впав, місто зазнало би руйнівної трагедії від «мирного атому».
В своєму першому виступі в клубі Анастасія Колесник розповіла про Київ Михайла Булгакова, про будинки та вулиці, з якими пов’язаний життєвий шлях письменника. Влучним є вислів: «Немає красивішого міста на світі, ніж Київ!», саме так писав Булгаков у нарисі «Київ-місто».
Олена Муравйова розповіла про дії учасників київського підпілля під час окупації міста гітлерівськими військами.
Юрій Сімонов зачитав свою розповідь «Киевские цирюльники» із серії “Київські типи”, ознайомитись з якою можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/28/1533
Член клубу Василь Галайба підняв тему нещодавно зруйнованого дореволюційного будинку по вулиці Дмитрівській, буд. № 60/19 , показав старі фото будівлі та розповів її історію. Відомо, що там свого часу розміщувалися: шевський цех по ремонту взуття, кондитерська та хлібопекарня. Наразі на місці зруйнованого будинку планують звести десятиповерхівку.
Поетеса Елеонора Зима зачитала свої вірші, присвячені Подолу, а саме: «Пессимистическая песня о Подоле» та «Тут була подоляночка».
Євген Маковський заінтригував присутніх легендою про так званий «Будинок з котами» по вулиці Гоголівська, 23. Ознайомитись з легендою та історією будинку можна за посиланням: http://oldkiev.ho.ua/gogol/gogol.html
На цьому офіційна частина 45 засідання була завершена і учасники клубу продовжили спілкування під час традиційного дружнього чаювання.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: