vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

12 червня у бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулося 45 засідання києвознавців клубу «Кияни».

13436013_1126722997399808_341235899_n


Присутні щиро привітали Олену Муравйову з виходом нової книги «Авантюристы Made in Ukraine». Нове видання розповідає про неймовірну долю графині Софії Потоцької, слідчого Георгія Судейкіна і терориста Якова Блюмкіна, чиї життєві шляхи безпосередньо пов’язані з Україною. Всі історії героїв в книзі наповнені інтригами, пригодами, підступністю, обманом, коханням та політикою.
Голова клубу Віталій Баканов розповів про перший бар у Києві – «Хрещатий Яр» та популярні колись кафе і ресторани. Зокрема згадали кафе «Грот», його прозвали «Мічіганом»; кафе «Коктейль-хол» (раніше «Маркіз»), яке відвідували К. Паустовський, М. Булгаков, О. Вертинський); дієтичний гастроном «Ліверпуль», шашличну «Барселона», бар «Берізка» на Пріорці тощо. На завершення доповідач розповів про першу появу стиляг у Києві та про те, як останні нарекли головну вулицю столиці Хрещатик — «Бродвей», або «Брод».
Євген Рейцен представив статтю у газеті «Сегодня» від 13. 05. 2016 р. «Влюбленные в Киев», де він згадується. Після чого зачитав свій вірш «Клубу Кияни». На додаток, у своєму виступі Євген Рейцен запропонував написати книгу-спогад про будинки на Подолі, в яких мешкали учасники клубу «Кияни». Ідею присутні підтримали, адже деякі учасники дійсно мешкали свого часу на Подолі і їм є що згадати та чим поділитися.
Вадим Ляшенко розповів маловідому історію про те, як 1952 року Києву пощастило уникнути трагедії, що могла би прирівнятися до трагедії на Чорнобильській АЕС. Саме тоді в небі над столицею вийшов з ладу літак, який перевозив атомну бомбу, і якби він впав, місто зазнало би руйнівної трагедії від «мирного атому».
В своєму першому виступі в клубі Анастасія Колесник розповіла про Київ Михайла Булгакова, про будинки та вулиці, з якими пов’язаний життєвий шлях письменника. Влучним є вислів: «Немає красивішого міста на світі, ніж Київ!», саме так писав Булгаков у нарисі «Київ-місто».
Олена Муравйова розповіла про дії учасників київського підпілля під час окупації міста гітлерівськими військами.
Юрій Сімонов зачитав свою розповідь «Киевские цирюльники» із серії “Київські типи”, ознайомитись з якою можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/10/28/1533
Член клубу Василь Галайба підняв тему нещодавно зруйнованого дореволюційного будинку по вулиці Дмитрівській, буд. № 60/19 , показав старі фото будівлі та розповів її історію. Відомо, що там свого часу розміщувалися: шевський цех по ремонту взуття, кондитерська та хлібопекарня. Наразі на місці зруйнованого будинку планують звести десятиповерхівку.
Поетеса Елеонора Зима зачитала свої вірші, присвячені Подолу, а саме: «Пессимистическая песня о Подоле» та «Тут була подоляночка».
Євген Маковський заінтригував присутніх легендою про так званий «Будинок з котами» по вулиці Гоголівська, 23. Ознайомитись з легендою та історією будинку можна за посиланням: http://oldkiev.ho.ua/gogol/gogol.html
На цьому офіційна частина 45 засідання була завершена і учасники клубу продовжили спілкування під час традиційного дружнього чаювання.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: