Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

29 травня у День Києва в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова відбулось 44 засідання краєзнавчого клубу «Кияни». Вітаючи з Днем рідного міста, завідувач бібліотеки Тамара Мусієнко наголосила: «Це свято всіх, для кого Київ став долею, хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди. У ці дні кожен з нас відчуває себе частиною великої родини, бо ми – «Кияни».

DSCN6334


Через Поділ вдивляючись у Київ,
Сторінки книги пам’ять збережуть,
Любов до міста проросте у слові
Як щедрий дар – нащадкам і тобі

Євген Рейцен з нагоди свята презентував свою пісню «Ода Києву», яка викликала шквал аплодисментів. Бібліотека отримала від нього в подарунок роздрукований в кольорі бібліографічний покажчик «Через книгу і серце моє я дарую любов тобі – Київ», додатком для якого стали автографи членів клубу. Також Євген Рейцен подарував книгу «Скіфія 2016. Весна», де зібрані його вірші.
Віталій Баканов запросив аудиторію на танцплощадки Києва 60-х рр. Члени клубу залюбки уявно відвідали популярні танцплощадки столиці – «Жаба», «Кукушка», «Крокодильчик» та інші. Розворушивши пам’ять бурхливими спогадами про танцплощадки, на яких панувала особлива атмосфера, члени клубу із задоволенням послухали нові авторські пісні у виконанні Бориса Кесельмана. А ще Борис Кесельман поділився споминами особистого знайомства із співачкою Людмилою Невзгляд, якій присвятив пісню. Популярність у її виконанні здобули пісні: «Две розы», «Белый танец», «Холодный вечер», які були хітами 70-80-х рр. Яскравим було її виконання популярної пісні Ігоря Поклада та Ігоря Бараха «Коханий», що здобула міжнародну славу.
Вадим Ляшенко доніс цікаві факти, за спогадами Юрія Бубнова, з життя Києва 80-х рр., про підготовку до Олімпіади та про особливий режим в готелях Києва, в яких перебували інтуристи. Розповідь Вадима Ляшенка доповнили Віталій Баканов та Павло Пещеренко.
Олена Муравйова у своєму виступі насичено і емоційно збагатила присутніх життєвими перипетіями Василя Віталійовича Шульгіна. Багато з фактів біографії якого залишаються невідомими, хоча народився в Києві 1878 року, закінчив Другу гімназію у Києві та юридичний факультет Київського університету. З-під його пера вийшли книги «Три столиці», «Дні», «1920» та інші. Інформативним було доповнення Стефана Машкевича, який відкрив нові факти біографії Шульгіна.
Юрій Сімонов розважив та звеселив всіх присутніх, прочитавши власні пародії на київську тематику.
Валентина Зеленська зачитала вірш, який присвятила клубу «Кияни». Ельміра Хабібуліна зворушливо повідала про скульптора Ісака Іткінда.
Стефан Машкевич свою розповідь присвятив історії приміського транспорту, а зокрема вузькоколійці, яка постачала дрова з трипільського лісництва Києва під час Першої світової війни. З 1918 року вузькоколійку прилаштували для пасажирських перевезень.
А за святковим чаюванням «Кияни» з захопленням насолоджувались віршами Елеонори Зими та солов’їним співом Тетяни Шевчук.
Наступне засідання відбудеться 12 червня. Запрошуємо всіх, кого вабить незвіданий Київ!ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: