Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Поділ – один з найдавніших центрів культури, архітектури та духовності. Саме тут сконцентровано найбільше історико-культурних пам’яток, які милі серцю кожного киянина, а особливо тих, хто народився і виріс тут. Працівники бібліотеки імені Віктора Некрасова у рамках проведення тижня краєзнавства «Через Поділ вдивляємось у Київ» запросили своїх читачів на екскурсію “Поділ трьох релігій: синагога Розенберга на Подолі”, яка знаходиться на вулиці Щекавицькій, 29.

DSC08287

Доля цього маєтку невід’ємна від долі євреїв Києва. В листопаді 2016 року синагога на Подолі відзначить своє 120-річчя. Про історію будівництва головної культової будівлі київської іудейської релігійної громади, тяжкі часи погромів, революцій, сталінських та більшовицьких терорів розповів читач бібліотеки, активіст історико-літературного клубу “Бібліодрайв” Борис Стругацький. Всі присутні були вражені мавританським стилем, в якому оздоблений головний фасад будівлі, збагачений купольним завершенням. Читачі отримали можливість відвідати синагогальну залу та помилуватися цінними елементами оформлення ритуальної шафи “Аарон-Кодеш”, живописними композиціями та вітражами вікон. Відвідувачі прогулялися тереном синагогального подвір’я, де діють релігійна школа, ритуальна лазня “міква”, пекарня для виготовлення маци. Всі екскурсанти отримали незабутні враження і велике задоволення.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: