vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Поділ – один з найдавніших центрів культури, архітектури та духовності. Саме тут сконцентровано найбільше історико-культурних пам’яток, які милі серцю кожного киянина, а особливо тих, хто народився і виріс тут. Працівники бібліотеки імені Віктора Некрасова у рамках проведення тижня краєзнавства «Через Поділ вдивляємось у Київ» запросили своїх читачів на екскурсію “Поділ трьох релігій: синагога Розенберга на Подолі”, яка знаходиться на вулиці Щекавицькій, 29.

DSC08287

Доля цього маєтку невід’ємна від долі євреїв Києва. В листопаді 2016 року синагога на Подолі відзначить своє 120-річчя. Про історію будівництва головної культової будівлі київської іудейської релігійної громади, тяжкі часи погромів, революцій, сталінських та більшовицьких терорів розповів читач бібліотеки, активіст історико-літературного клубу “Бібліодрайв” Борис Стругацький. Всі присутні були вражені мавританським стилем, в якому оздоблений головний фасад будівлі, збагачений купольним завершенням. Читачі отримали можливість відвідати синагогальну залу та помилуватися цінними елементами оформлення ритуальної шафи “Аарон-Кодеш”, живописними композиціями та вітражами вікон. Відвідувачі прогулялися тереном синагогального подвір’я, де діють релігійна школа, ритуальна лазня “міква”, пекарня для виготовлення маци. Всі екскурсанти отримали незабутні враження і велике задоволення.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: