Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

100 років тому, 28 травня 1916 року, перестало битись серце Івана Яковича Франка – людини, яку називають «Академією в одній особі». 18 травня читачі центральної районної бібліотеки імені Івана Франка вшанували пам’ять велета української літератури вечором-елегією «Пісне моя, серця відрадо!».

IMG_2452


Художня спадщина Івана Франка – різноманітна і багата. Це філософські поеми й ліричні твори, алегоричні казки і сповнені життєвої правди повісті та драми. Вони є невичерпним джерелом натхнення для композиторів, стали літературною основою музичних творів найрізноманітніших жанрів і форм. На тексти І. Франка написано багато романсів, пісень, хорів. З героями письменниками зустрічаємось не лише на сторінках його книжок: багато з них дістало друге життя в операх, балетах, кантато-ораторіальних творах. З такими музичними творами учасники заходу познайомились під час концерту. Молоді виконавці – студенти Київського музичного інституту імені Глієра – виконували відомі пісні на слова Івана Яковича Франка. Звучали народні пісні, які збирав, видавав, досліджував й популяризував письменник, а в обробці відомих українських композиторів вони стали популярними. Всі вокальні номери, поетичні твори, що звучали в концерті представляла та розповідала про них викладач інституту Ірина Вежневець.
Провідний бібліотекар Світлана Меренкова презентувала перегляд літератури «Кожна пісня моя – віку мого день», який розкрив музичний світ
Великого Каменяра,та ознайомила з книгами, представленими на перегляді
літератури «Лауреати літературної премії імені Івана Франка».
Завідувач відділу обслуговування бібліотеки Валентина Никитович запросила усіх до перегляду оновленої експозиції меморіальної кімнати «Вічно наш Франко».ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: