Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, яким талановитим, працелюбним, духовно багатим є український народ. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька-матері, до своєї Батьківщини. Тут вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.

width="300"


15 травня в Міжнародний день сім’ї в бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні відбулося родинне свято «Духовність України – мистецькі родини». Свято розпочалося з перегляду відеокліпу «Мамо, матусю!» на вірші Тетяни Череп-Пероганич (музика Івана Пустового) у виконанні заслуженої артистки України Світлани Мирводи.
Поетеса і прозаїк, член Національної спілки письменників, журналіст, пані Тетяна завітала разом з усією родиною: чоловіком Юрієм Пероганичем – українським громадським діячем, фахівцем у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, культури та освіти, генеральним директором Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатором створення і співзасновником громадської організації «Вікімедіа Україна», старшим сином Віталієм і трьохрічним синочком Богданчиком. Дружня родина показали всі свої творчі здібності: читали вірші, співали, представляли своїх друзів.
Анна Багряна – українська поетеса, прозаїк, драматург, перекладач з польської, болгарської, македонської та російської мов,прийшла з донькою Оксанкою. Презентувала свою нову книгу «Здійснені мрії», до якої увійшли оповідання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку про 20 видатних постатей України. Пані Анна є також ілюстратором своєї книги.
Мистецьку родину Стецюків представляли мама Алла Миколаївна Калачнюк, яка виросла в багатодітній родині на Київщині. Після отримання освіти працювала начальником великого виробництва, у підпорядкуванні якої було більше 200 людей. Гадала, що то і є сенс її життя. Коли зустріла Олександра Васильовича Стецюка, свого коханого чоловіка, одружилась і все перевернулось. Народився старший син Руслан – із свох 16 років займається вже дев’ять років вільною боротьбою, подарувавши родині багато перемог. Далі через кожні чотири роки у родини народжувались ангелята. 12-річній Олександрі Господь дарував любов до української пісні та музики, всі її мрії пов’язані з тією любов’ю. Коли сумує – грає, весело на душі – грає. То вся родина завжди по музиці відчуває її настрій. Співає українські пісні і мріє доносити душу пісні людям. Юна Олександра з українською народною піснею «Ой вийду я на річеньку» здобула Першу премію на Міжнародному дитячому фестивалі «Чорнобаївський зорепад (2014). В активі Олександри – участь у фестивалі «Пісенна криниця» до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка (1 премія, 2014), всеукраїнських фестивалях «Кришталева зірка» (2 премія, 2014), «Таланти багатодітної родини» (2 премія, 2014), «Con Amore Festum» (2 премія, 2014), Всеукраїнському телевізійному фестивалі «Соловейко України» (2 премія, 2014), фестивалях «Рідна мати моя» (лауреат, 2014), «Моя країна» (гран-прі, 2014), «Зіркафест» (гран-прі, 2014), «Соловейко України» (1 премія, 2015, 1 премія, 2016).
Сашина безмежна любов до музики передається всім сестричкам. Валерія (8 років) поки робить перші успіхи в музичному світі, а найменша Василинка, якій 3 рочки , дуже любить підспівувати. Свято бережуть життєві цінності в родині Стецюків, адже і мама Алла, і тато Олександр прищеплюють своїм чотирьом діткам усе найкраще, аби вони зросли гарними людьми та справжніми громадянами нашої держави. Спів Олександри був великим подарунком для всіх гостей.
Декламували свої поезії поетеси Світлана Макаревська зі своєю сестрою Тетяною та Тетяна Іванчук з онукою Кірочкою.
На зустрічі були читацькі родини, які також показали свої творчі здібності: Ольга з синочком Кирилом, Людмила з донькою Софійкою Чернови, Олена з донькою Камілою, Альбіна Павлівна Клименко, Семен Семенович Макаренко і постійний, вірний партнер і друг бібліотеки, психолог соціальної служби сім’ї і молоді Подільського району Віра Дрізо.
У бібліотеці панувала атмосфера родинного тепла і затишку, ніби зібралось кілька поколінь великої сім’ї, яким є що сказати один одному.
Свято завершилося показом зворушливого кліпа на пісню « За Україну помолись» на вірші Тетяни Череп-Пероганич, який нагадав про трагічні події в Україні. Продовжила цей пісенний ряд Олександра Стецюк неперевершеним співом народних пісень, які дають надію – Україна вистоїть, стане незалежною сильною державою, адже має такі міцні талановиті родини.
Тягнеться з давніх-давен в майбуття
ниточка роду мого – ледь видко:
вузлик маленький – то кожна сім’я .
«Боже, помилуй, – молю Тебе я, –
Воля і Сила, і Правда Твоя,
не увірви тої нитки!»
Світлана Макаревська
« Молитва за рід»