Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Весільні обряди українського народу дуже різноманітні. У традиційному весіллі обряди поєднувалися з драматичним дійством, музикою, іграми. В різних місцевостях України весілля мало свої відмінності, але основні елементи дійства були однаковими. У бібліотеці імені Андрія Головка відбулася народознавча година «Українське народне весілля» з циклу народознавчих студій «Як звичай велить».

width="300"


До бібліотеки завітали учні 10 класу ЗНЗ № 6. Розмова почалася з огляду весільних костюмів різних місцевостей України. Розповідь ілюструвалася переглядом етнографічної літератури та фотодокументів фольклорно-етнографічної виставки «На яснім рушникові зійшлися дві долі…». Також був представлений макет автентичного жіночого весільного вбрання з прикрасами та головним убором молодої. Протягом розповіді про весільну обрядовість учні переглядали відеоматеріали, слухали аудіозаписи весільних пісень.
Старшокласники вступали в бесіду, ділилися власними спостереженнями, але разом з тим отримали багато нової інформації про звичаї і традиції українців, що сприяє патріотичному вихованню і підтримує спадкоємність поколінь.
Народознавчу годину, яка зацікавила школярів, провела бібліограф Олена Бірючева, з оглядом літератури «Родинні традиції – надбання поколінь» виступила бібліотекар Світлана Устілко.