Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

День Перемоги – це свято, яке об’єднує всі покоління, свято пам’яті. Про книги, які пройшли шляхами війни, для учнів 5-А класу 93 СШ, під час лекції «Книга, обпалена війною» розповіла старший науковий співробітник музею Книги та друкарства України – Лариса Коренда.

DSCN6911

Друга світова війна – наймасштабніша й найтрагічніша сторінка в історії людства, яка залишила незгладимий слід в історії нашої країни. Це повною мірою відноситься і до історії книговидавництва, яке пережило великі зміни в часи військового лихоліття. В екстремальних умовах війни духовне життя країни тривало, культура розвивалася, книги видавалися, але війна владно затребувала видань нового змісту і напрямку, які б відповідали інтересам захисту Батьківщини, могутньому заклику “Все для фронту”, які виховували почуття патріотизму і любові до країни, були сильною зброєю в боротьбі проти навали загарбників. В 1941 році українські видавництва були евакуйовані в східні регіони Росії. В цей час активізувався випуск книжок і часописів українською мовою. У період з червня 1941 по січень 1944 років видавництвом АН УРСР, що перебувало у місті Уфі, було видано близько 40 назв книг і брошур з історії України, української культури тощо.
Учасники заходу змогли не лише прослухати цікаву розповідь, а й побачити видання, які надихали наших солдат і давали віру в Перемогу.
Бібліотека імені Юрія Збанацького вітає всіх з настанням свята! Низький уклін, Вам, ветерани.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: