vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

До одного з найрадісніших християнських свят – Великодня – бібліотека імені Андрія Головка підготувала фольклорно-етнографічну виставку «Ясне Христове Воскресіння відкриє серце для любові!».

IF

Великдень – є найбільшим і найстаршим християнським святом, що прославляє Воскресіння Ісуса Христа. До свята готуються заздалегідь – печуть паски, готують крашанки та розмальовують писанки, які святять у пасхальну ніч після святкового богослужіння. За старим українським звичаєм, коли родина збирається на великодній сніданок, найстарший член родини ділиться з усіма присутніми свяченим яйцем – символом нового життя, бажаючи кожному різних Божих благословень. Давній християнський переказ пов’язує звичай розфарбовувати яйця з Марією Магдалиною, яка проповідувала римському цісарю Тиберію про Христове Воскресіння. Як приклад, свята взяла яйце, яке, хоч і гарне, мусить позбутися своєї шкарлупки, щоб з нього вийшло курча – нове життя. «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» (Тропар Пасхи).