Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Патріотичне виховання дітей потрібно починати змалечку. Це добре розуміють працівники бібліотеки сімейного читання імені Садріддіна Айні та усвідомлюють вихователі ДНЗ № 495. Саме тому, 20 квітня для вихованців групи «Дзвіночок» було проведено патріотичну годину «Вишивка оспівана в поезії ».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAДошкільнята познайомилися із поезією Леоніда Куліша-Зіньківа, Вадима Крищенка, Анатолія Загрудного, Євгена Лещука, Віри Паронової, Івана Гнатюка, вякій розповідалося про вишиванку, віночок, одяг козачка. Діти уважно слухали бібліотекаря Ольгу Соломонюк, яка виразно читала вибрані твори і часто зупинялася, аби діти могли у риму «підказати» їй слово.
А потім малеча із великою цікавістю слухала розповідь Ольги Вікторівни про народну майстриню Валентину Кошову, знайомилася із її прекрасними роботами.
Кожен із читайликів мав змогу погортати, а більшість і почитати, підготовлені бібліотекарями книжки про українську вишивку, адже знайомство з традиційною українською культурою сприяє формуванню національної свідомості, патріотизму.
Дошкільне виховання, писав Олег Ольжич, звичайно повинно бути національним, а його змістом та виховним матеріалом має стати українська народна культура, оскільки саме їй притаманні «всі потрібні органічності сталевої єдності, багатства й чистоти», саме вона забезпечує дитині «тривалий і потужний зв’язок з національною стихією».
Бібліотекар Ганна Моторина підготувала для кожної дитини «Чарівну квітку» з української національної вишивки і запропонувала спробувати себе у ролі художника-дизайнера, розфарбувавши її.
Дошкільнята з великим задоволенням розпочали роботу. Розфарбовуючи запропоновану квітку, кожен впевнено стверджував, що його «Чарівна квітка» є найкращою. Працівники бібліотеки та вихователі щиро погоджувалися із кожною дитиною, бо творчість заслуговує визнання.
А на завершення була зроблена, вже історична світлина юних художників-дизайнерів, які тримали в руках свої малюнки, разом із працівниками бібліотеки та вихователями, які привели неперевершені таланти до бібліотеки.
Віримо, що маленькі зернинки національного мистецтва, які були посіяні в душах дошкільнят, дадуть гарні сходи любові до рідного краю та українського мистецтва.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: