Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

18 квітня до бібліотеки сімейного читання імені Садріддіна Айні завітали чарівні читайлики старшої групи «Ромашки» ДНЗ № 495.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПрацівники бібліотеки підготували для них патріотичну годину «А над світом українська вишивка цвіте», у ході якої дошкільнята познайомилися із виставкою Валентини Кошової «На полотнах завмерли на довгі віки – Матір Божа, Всевишній, чарівні стіжки».
Етнопедагогіка, на переконання Софії Русової, є одним із елементів системи національно виховання і «має бути позначена народним мистецтвом, естетичним сприйманням і емоціями та базуватися на українській ментальності».
Малеча із великою цікавістю розглядала представлені роботи. Бібліотекар Ольга Соломонюк дала можливість усвідомити поняття вишиті ікони, картини, портрети. Дошкільнята із цікавістю розглядали вишиті рушники та серветки, дізналися про те, що вишивати можна не тільки нитками, але й бісером, та мали можливість порівняти звичайну вишивку із вишивкою бісером. Малеча довідалася і про поняття «народна майстриня».
Після цікавої екскурсії Ольга Вікторівна запропонувала дітям спробувати себе у ролі художника -дизайнера. Діти переглянули книжки про українську вишивку. Гортаючи їх, бібліотекарі звертали увагу дітей на те, що кожна майстриня спочатку має вибрати узор, подумати над кольоровою гамою ниток, які буде використовувати, а вже потім приступати до вишивання.
Працівники бібліотеки для дошкільнят підготували майстер-клас «Мереживо української вишивки». Кожен із Читайликів отримав розфарбовку «Чарівної квітки», яку мав розфарбувати для подальшого використання її народною майстринею.
Бібліотекар Ганна Моторина показала два варіанти цієї квітки і запросила дошкільнят створити свою власну «Чарівну квітку».
Із великим задоволенням діти взялися до роботи, а Ганна Прохорівна кожному давала настанову, підказувала, підтримувала та допомагала.
Дитяча фантазія не знала меж! Кожен старався зробити свою квітку унікальною, а Ігор Безніський ще й патріотичною – поруч розмістив прапор України.
По завершенню творчої роботи молоді художники-дизайнери мали можливість сфотографуватися зі створеною роботою, а Ольга Соломонюк показала дітям місце, де незабаром буде влаштована виставка їхніх робіт, яку будуть розглядати усі відвідувачі бібліотеки, а дошкільнята зможуть запросити до її перегляду свої родини.
Щасливі та окрилені малята щиро подякували працівникам бібліотеки за цікаву зустріч та попрощалися із словами : «До нової зустрічі!». Віримо, що наступна наша зустріч не за горами!