vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

17 квітня 2016 року у стінах бібліотеки ім. Олександра Грибоєдова відбулось 42 засідання краєзнавчого клубу «Кияни».

IMG_20160417_122042


За сталою традицією, засідання відкрив голова клубу Віталій Баканов. Він презентував книжку Георгія Майоренка «Магия шансона» ( 2016 р.), в якій йдеться про відомих київських бардів та про візити до нашого міста відомих виконавців авторської пісні: Володимира Висоцького, Булата Окуджави та інших. Також, на прохання учасників клубу, Віталій Андрійович зачитав власні гумористичні мініатюри, написані ним ще наприкінці 1990-х років для періодичної преси. Всі присутні високо оцінили роботи оповідача та погодились, що такий гумор і сьогодні не втратив своєї актуальності.
Юрій Сімонов зачитав свою прозову мініатюру на київську тематику під назвою «Гараж», який ще й досі знаходиться неподалік від Покровського монастиря. Ознайомитись з твором можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/11/02/678.
Вадим Ляшенко розповів про маловідомі епізоди розвідувального польоту британських ВПС над Києвом у 1954 році (за спогадами англійського льотчика Джона Кремптона).
Олена Муравйова підготувала повідомлення про життя двох лікарів, чиї життєві шляхи пов’язані з Києвом. Спочатку учасники засідання довідались про лікаря Іванова Вадима Миколайовича. Присутніх зацікавила розповідь про так звану «Справу лікарів», коли на початку 1950-х років ряд відомих медиків були під слідством. Репресивні органи запропонували Вадиму Миколайовичу підписати висновок про «злочинну діяльність» звинувачених. Щоб не підписувати цей документ, лікар вміло інсценував серцевий напад, так і не підписавши висновок. Не менш цікавою була розповідь про життєвий шлях Гедройц Віри Гнатівни – першої в Росії жінки- дипломованого хірурга, героїні двох війн, обдарованого прозаїка й поета.
Поетеса Елеонора Зима згадала своє дитинство, що минуло на Подолі, про школу № 7 та про атмосферу у місті у день смерті Й. Сталіна й зачитала вірш, присвячений рідному Подолу, написаний 40 років тому, а також вірш про Чорнобильську трагедію, сколихнувши хвилю тривожних спогадів усіх присутніх.
Наостанок лунали вірші Бориса Фесенка.
Традиційно, засідання києвознавців закінчилось дружнім чаюванням. Наступна зустріч запланована на 15 травня цього року.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: