Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

17 квітня 2016 року у стінах бібліотеки ім. Олександра Грибоєдова відбулось 42 засідання краєзнавчого клубу «Кияни».

IMG_20160417_122042


За сталою традицією, засідання відкрив голова клубу Віталій Баканов. Він презентував книжку Георгія Майоренка «Магия шансона» ( 2016 р.), в якій йдеться про відомих київських бардів та про візити до нашого міста відомих виконавців авторської пісні: Володимира Висоцького, Булата Окуджави та інших. Також, на прохання учасників клубу, Віталій Андрійович зачитав власні гумористичні мініатюри, написані ним ще наприкінці 1990-х років для періодичної преси. Всі присутні високо оцінили роботи оповідача та погодились, що такий гумор і сьогодні не втратив своєї актуальності.
Юрій Сімонов зачитав свою прозову мініатюру на київську тематику під назвою «Гараж», який ще й досі знаходиться неподалік від Покровського монастиря. Ознайомитись з твором можна за посиланням: https://www.proza.ru/2015/11/02/678.
Вадим Ляшенко розповів про маловідомі епізоди розвідувального польоту британських ВПС над Києвом у 1954 році (за спогадами англійського льотчика Джона Кремптона).
Олена Муравйова підготувала повідомлення про життя двох лікарів, чиї життєві шляхи пов’язані з Києвом. Спочатку учасники засідання довідались про лікаря Іванова Вадима Миколайовича. Присутніх зацікавила розповідь про так звану «Справу лікарів», коли на початку 1950-х років ряд відомих медиків були під слідством. Репресивні органи запропонували Вадиму Миколайовичу підписати висновок про «злочинну діяльність» звинувачених. Щоб не підписувати цей документ, лікар вміло інсценував серцевий напад, так і не підписавши висновок. Не менш цікавою була розповідь про життєвий шлях Гедройц Віри Гнатівни – першої в Росії жінки- дипломованого хірурга, героїні двох війн, обдарованого прозаїка й поета.
Поетеса Елеонора Зима згадала своє дитинство, що минуло на Подолі, про школу № 7 та про атмосферу у місті у день смерті Й. Сталіна й зачитала вірш, присвячений рідному Подолу, написаний 40 років тому, а також вірш про Чорнобильську трагедію, сколихнувши хвилю тривожних спогадів усіх присутніх.
Наостанок лунали вірші Бориса Фесенка.
Традиційно, засідання києвознавців закінчилось дружнім чаюванням. Наступна зустріч запланована на 15 травня цього року.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: