vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Режим обслуговування користувачів в публічних бібліотеках ЦБС Подільського району з 1 червня по 31 серпня 2021 року 

af

11 квітня біля багатьох меморіальних пам’ятників та руїн крематоріїв запалахкотіли поминальні свічки. Цей день скорботи для багатьох народів світу.

DSC08042

Працівники бібліотеки імені Віктора Некрасова разом з усім цивілізованим світом відзначили Міжнародний день визволення в’язнів концтаборів, запропонувавши читачам перегляд історичної літератури “Пам’ять палаючих років”.
Існують різні версії, коли, де і ким уперше було запроваджено практику “концентрування” затриманих чи полонених у таборах. Фашисти називали стаціонарні концентраційні табори шталагами. На території України такі табори створювали більшовицький та нацистський тоталітарні режими, що свого часу тут володарювали. Гітлерівці та їхні союзники загалом закатували в таборах і тюрмах та позбавили життя в ході масових знищень до 6 млн. осіб мирного населення та військовополонених. Віктор Некрасов, ім’я якого у назві цієї бібліотеки, все своє життя боровся за правду. В день 25 роковин розстрілів фашистами в Бабиному Яру виступив з промовою на багатотисячному мітингу з вимогою до влади встановити пам’ятник жертвам нацизму. На території України було знищено 1 млн. 600 тисяч євреїв. На Нюрнберзькому процесі 1945 – 1946 років система гітлерівських концтаборів була засуджена як прояв антилюдяності.