vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Насичено та плідно пройшло 41-е засідання києвознавчого клубу «Кияни», що відбулося 3 квітня 2016 року у приміщенні бібліотеки імені Олександра Грибоєдова.


Нещодавно, 1 квітня був День сміху, і голова клубу Віталій Баканов розповів, що починав свою літературну кар’єру саме з гумористичних творів на київську тематику та зауважив, що це доволі складна праця. Виявилось, що доповідач малював й вдалі карикатури. Потім Віталій Андрійович озвучив свою гумористичну публікацію, присвячену київській рекламі, яка свого часу була надрукована у журналі «Джерела» до Дня сміху.
Гість клубу Олександр Курись презентував свою книгу «Шлях вітру». Дія книги відбувається у V ст. н. е. на Придунав’ї, за часів Гунської навали та розповідає про життєвий шлях хлопчика, що втратив батьків. Автор відзначив, що книга написана одразу у декількох жанрах – гротеску, детектива та історичного романа.
Вадим Ляшенко розповів про зустріч з киянкою 1939 року народження, яка розповіла багато цікавого, особливо про повоєнні роки у місті, зокрема про банду «Чорна кішка», про яку автор згадує у своїй книзі «От Евбаза до Шулявки».
Наступним заслухали Петра Семілєтова. Він розповів про археологічні знахідки на Кирилівських висотах, а саме поховання, що складалося з 10 скелетів, які були викладені колом. А ще розповів про знахідку біля Миколо-Йорданської церкви (Мильний провулок), де знайшли поховання вершника разом з конем. Обидва мали пошкодження черепа, можливо, це були ритуальні поховання. Доповідач також розповів про Вознесенську церкву на Деміївці та про релігійну общину, що виникла у ХІХ ст. під назвою «штундисти» (штундизм – християнський рух протестантської спрямованості). Наостанок, Петро Семілєтов подарував учасникам клубу диск з власними музичними творами “Старые дворы” та “Сенной базар”.
Євген Рейцен продемонстрував унікальну книгу, де сонети Шекспіра викладені водночас 3-ма мовами: російською, українською та англійською і зачитав власний вірш, написаний до Дня сміху.
Павло Пещеренко презентував свою книжку «Курск-Белев-Дворики», в якій автор дослідив своє коріння і спонукав усіх присутніх досліджувати свій родовід й історію власної родини.
Шаукат Самітов виступив з пропозицією виїзних зустрічей клубу і отримав підтримку присутніх. Поетеса Елеонора Зима зачитала вірші про Поділ та Голосієво. Олена Муравйова розповіла цікаві факти про Аскольдову могилу.
41-е засідання закінчилось традиційним чаюванням під приємний спів Тетяни Шевчук.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: