Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Насичено та плідно пройшло 41-е засідання києвознавчого клубу «Кияни», що відбулося 3 квітня 2016 року у приміщенні бібліотеки імені Олександра Грибоєдова.


Нещодавно, 1 квітня був День сміху, і голова клубу Віталій Баканов розповів, що починав свою літературну кар’єру саме з гумористичних творів на київську тематику та зауважив, що це доволі складна праця. Виявилось, що доповідач малював й вдалі карикатури. Потім Віталій Андрійович озвучив свою гумористичну публікацію, присвячену київській рекламі, яка свого часу була надрукована у журналі «Джерела» до Дня сміху.
Гість клубу Олександр Курись презентував свою книгу «Шлях вітру». Дія книги відбувається у V ст. н. е. на Придунав’ї, за часів Гунської навали та розповідає про життєвий шлях хлопчика, що втратив батьків. Автор відзначив, що книга написана одразу у декількох жанрах – гротеску, детектива та історичного романа.
Вадим Ляшенко розповів про зустріч з киянкою 1939 року народження, яка розповіла багато цікавого, особливо про повоєнні роки у місті, зокрема про банду «Чорна кішка», про яку автор згадує у своїй книзі «От Евбаза до Шулявки».
Наступним заслухали Петра Семілєтова. Він розповів про археологічні знахідки на Кирилівських висотах, а саме поховання, що складалося з 10 скелетів, які були викладені колом. А ще розповів про знахідку біля Миколо-Йорданської церкви (Мильний провулок), де знайшли поховання вершника разом з конем. Обидва мали пошкодження черепа, можливо, це були ритуальні поховання. Доповідач також розповів про Вознесенську церкву на Деміївці та про релігійну общину, що виникла у ХІХ ст. під назвою «штундисти» (штундизм – християнський рух протестантської спрямованості). Наостанок, Петро Семілєтов подарував учасникам клубу диск з власними музичними творами “Старые дворы” та “Сенной базар”.
Євген Рейцен продемонстрував унікальну книгу, де сонети Шекспіра викладені водночас 3-ма мовами: російською, українською та англійською і зачитав власний вірш, написаний до Дня сміху.
Павло Пещеренко презентував свою книжку «Курск-Белев-Дворики», в якій автор дослідив своє коріння і спонукав усіх присутніх досліджувати свій родовід й історію власної родини.
Шаукат Самітов виступив з пропозицією виїзних зустрічей клубу і отримав підтримку присутніх. Поетеса Елеонора Зима зачитала вірші про Поділ та Голосієво. Олена Муравйова розповіла цікаві факти про Аскольдову могилу.
41-е засідання закінчилось традиційним чаюванням під приємний спів Тетяни Шевчук.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: