Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

Птахи – окраса нашого життя. Вони як справжні казкові чарівники зачаровують своїм співом і надають природі неповторної казковості та на своїх крильцятах приносять нам теплий подих Весни. 1 квітня в Міжнародний день птахів, який відзначається вже 110 років, на казкову зустріч «У пташиному царстві гомінкому володарстві» поспішали до бібліотеки імені Олександра Копиленка вихованці дитячого садочка № 449.

IMG_9808

Слухаючи розповідь завідувачки бібліотеки Лариси Жарової, діти довідались, що за народним календарем існує дуже багато свят, які різним чином пов’язані з птахами:
22 березня – свято сороки. З тіста пекли жайворонків та пригощали друзів й знайомих.
8 травня – приліт співочих птахів.
15 травня – Борисів день, солов’їне свято (починають співати солов’ї).
29 червня – на Тихона птахи замовкають, а солов’ї співають до Петра (12 липня).
13 вересня – Купріянів день, журавлиний відліт.
12 листопада – Зіновія, свято синичок.
14 листопада – Кузьминки, перше зимове свято; на Кузьминки справляли півневі іменини.
Усі народи люблять птахів і склали про них безліч казок. Українські народні казки «Лисичка та журавель», «Котик і півник», казка Г. Х. Андерсена «Дюймовочка», у якій маленька дівчинка врятувала ластівку – ці та багато інших казок були представлені на книжковому перегляді «Сторінки ти погортай, про пташок усе узнай», який маленькі читайлики з цікавістю переглянули, після чого діти брали участь у грі «Назви птаха» та розгадували загадки. Наприкінці зустрічі в казковому кінозалі із задоволенням переглянули мультфільм про пташок «Ріо».