Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

24 березня було проведено літературно-музичний ранок «Співуче слово» із дошкільнятами групи «Суничка» із ДНЗ № 495

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Весняні канікули мають цікаву тенденцію для школярів – саме на них припадає Тиждень дитячого читання, коли кожен може «пірнути» у глибину книжкової мудрості.
Весняні канікули 2016 року дали можливість кожному юному відвідувачу бібліотеки сімейного читання імені Садріддіна Айні познайомитися із новинками : книжками для дітей відповідного віку, які нещодавно надійшли до бібліотеки; стати учасником голосних читань, що проводилися у бібліотеці; стати учасником бліц-опитування «Моя улюблена книжка».
Школярі із великою цікавістю гортали нові книжки, читали їх та роздивлялися ілюстрації, сперечалися, яка із книжок є найкращою, кожен учасник голосних читань намагався якомога виразніше прочитати запропонований друкований твір, а от що стосується улюблених книжок, то тут голоси розділилися: учні початкової школи найчастіше називали книжки Всеволода Нестайка «Пригоди в лісовій школі» та тематичні енциклопедії; серед учнів середніх класів голоси розділилися між Сашком Дерманським, Мариною Павленко та Янсоном Туве, а у старшокласників важко було визначити найулюбленішу книгу, бо називалися твори Річарда Баха, Паоло Коельо, Марини та Сергія Дяченків, Кузьми Скрябіна.
Завершенням тижня дитячої книжки 24 березня було проведено літературно-музичний ранок «Співуче слово» із дошкільнятами групи «Суничка» із ДНЗ № 495. Щойно переступивши поріг, малеча голосно повідомила працівників бібліотеки, що вони прийшли сюди уже вдруге. Коли бібліотекар Ольга Соломонюк поцікавилася, чи пам`ятають вони першу зустріч, то юні читайлики із радістю почала переповідати, що було минулого разу.
Ольга Вікторівна запевнила, що сьогоднішня зустріч не буде схожою на попередню та буде так само цікавою й запам`ятається їм надовго.
«Суничок» чекали столики із маленькими стільчиками, за які їм запропонували сісти. І тут спостережливо-іронічний Дмитрик видав: « Ми тут будемо сидіти, як депутати у Верховній Раді». Залунав веселий сміх серед малят, працівників бібліотеки та вихователів, які привели дошкільнят.
Бібліотекар Ольга Соломонюк познайомила із книжковими новинками, прочитала багато цікавих поезій і запросила у помічники дітей, які уміють читати. Ними стали Сашко, Сашуля, Полінка, які радісно сідали поруч із бібліотекарем та старанно читали запропонований текст.
Ольга Вікторівна долучала усіх присутніх до обговорення прочитаного, ставила запитання, пояснювала незрозуміле, просила оцінити поведінку того чи іншого героя.
Діти так само усвідомили зв’язок між поезією – віршем – піснею. На прохання бібліотекаря малеча із задоволенням декламувала вірші та заспівали пісеньку про маму й бабусю.
Сюрпризом для малечі стало знайомство із поняттям екранізація твору. Дошкільнята познайомилися із книжкою Наталії Гузеєвої «Як Петрик П`яточкин слоненят рахував», і багато хто із них зразу ж згадав однойменний мультфільм. І Ольга Вікторівна запитала, як же так сталося, що із книжки вийшов мультфільм. Було багато різних варіантів відповіді, і тільки Дмитрик зумів пояснити, що за даною книжкою художник «намалював мультик».
Бібліотекар Ольга Соломонюк пояснила що таке екранізація книжки, як створюється мульфільм або фільм. Малеча із великим задоволенням переглянула мультфільм, а потім із радістю читала та гортала нові книжечки.
Зустріч закінчилася знайомством із виставками Цезарія Ганушкевича, «Стрітинськими жайворонками» та «Моєю першою виставкою» чотирирічної Софійки Чернової.
На завершення зустрічі дошкільнята пообіцяли, що усі навчаться читати, аби наступної зустрічі « допомогти» в цьому бібліотекарю.
Тиждень дитячої книжки добігає кінця, та любов до друкованого слова – продовжується. Кожна дитина із великою радістю чекає нову цікаву книжку, прочитавши яку відкриє багато нового, невідомого.
Тож працівники бібліотеки бажають усім своїм Читайликам нових зустрічей із книжкою, приємного читання із великою насолодою та задоволенням.