vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af

У клубі «Світлиця», що діє в бібліотеці Дружби народів, на черговому засіданні відбувся майстер-клас з виготовлення сувенірних ляльок-мотанок.

    SAM_0365

У клубі «Світлиця», що діє в бібліотеці Дружби народів, на черговому засіданні відбувся майстер-клас з виготовлення сувенірних ляльок-мотанок. Традиційно його провела Валентина Василівна Луцюк, член активу бібліотеки. Запропонували продовжити виготовлення ляльок самі члени клубу. Обрана тема цікава тому, що лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині.

Українська іграшка завжди вважалася ключовим елементом нашої традиційної культури. Ці незвичайні та самобутні витвори мистецтва здатні прикрасити помешкання, надати інтер’єру культурної родзинки. Лялька-оберіг, іграшкова чи сувенірна лялька-мотанка – всі вони мають своє особливе призначення. Для кожного регіону України властива своя лялька-мотанка. Текстильна найбільше притаманна центральній частині нашої країни. Особливо поширена ця техніка на території Полтавщини і Київщини. Традиція виготовлення цієї ляльки – спочатку як містичного атрибуту, пізніше як іграшки – це оберіг і водночас архетип матері, дитини, роду, символ, насичений позитивною енергією. В цьому впевнилися члени клубу при виготовленні ляльки, особливо після того, коли своїми руками виготовили це «диво»! Кожна лялечка виявилася неповторним авторським витвором, який сподобався усім! Наприкінці засідання, на згадку про цю чудову зустріч, учасники клубу сфотографувалися зі своїми, щойно виготовленими сувенірами.