vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Графік обслуговування вкористувачів бібліотеках з 1 вересня 2021 року

af

Торжище

В центрі Подолу знаходилася головна київська площа – Торговище (Житній торг, Торговиця) – сучасна Контрактова площа. Місцевість Торжище, що розміщується на правобережній низині між гирлом ріки 1_9

 

1_10Почайни та схилами Старокиївської гори, Замкової , Щекавиці і Хоревиці, була центром цивільного та політичномго життя Києва, тут збиралися міські віча. На площі стояв міський собор – церква Успіня Богородиці ( Пирогоща). У ХІV-ХV століттях Торжище стає найголовнішим економічним центром Києва. Аж до ХVІІ-ХVІІІ століть тут розміщувалися торгові колонії: «вірменський квартал», «грецький квартал», генуезький, турецький та інші «двори». З 1797 р. на Подолі відбувалися щорічні контрактові ярмарки, які дали сучасну назву центральній площі району. В ХІХ ст. тут будується чимало цікавих пам’яток архітектури ( Контрактовий будинок, Гостиний двір, церква Різдва, будинок Сухоти тощо), остаточно формується історична забудова району, яка переважно дійшла до нашого часу.