vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Торжище

В центрі Подолу знаходилася головна київська площа – Торговище (Житній торг, Торговиця) – сучасна Контрактова площа. Місцевість Торжище, що розміщується на правобережній низині між гирлом ріки 1_9

 

1_10Почайни та схилами Старокиївської гори, Замкової , Щекавиці і Хоревиці, була центром цивільного та політичномго життя Києва, тут збиралися міські віча. На площі стояв міський собор – церква Успіня Богородиці ( Пирогоща). У ХІV-ХV століттях Торжище стає найголовнішим економічним центром Києва. Аж до ХVІІ-ХVІІІ століть тут розміщувалися торгові колонії: «вірменський квартал», «грецький квартал», генуезький, турецький та інші «двори». З 1797 р. на Подолі відбувалися щорічні контрактові ярмарки, які дали сучасну назву центральній площі району. В ХІХ ст. тут будується чимало цікавих пам’яток архітектури ( Контрактовий будинок, Гостиний двір, церква Різдва, будинок Сухоти тощо), остаточно формується історична забудова району, яка переважно дійшла до нашого часу.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: