Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

Плоське (Плоске)

Прилягає до місцевостей Рибальський острів, Щекавиця і Юрковиця, між вулицями Нижній Вал, Фрунзе, Заводська і Київською гаванню. На території Плоського було вперше знайдені пам’ятки трипільської культури, розкопано Кирилівську стоянку (XXV–XV тис. до н. е).

1_13За часів Київської Русі було ремісничим передмістям Києва, відоме як поселення Плосколіськ або Плеснеськ, знищене під час навали військ хана Батия. За середньовіччя відродилося як Плоськоліська слобідка або Плоський ліс. У 1539 році згадується як село Плоське, чиї землі у XVII столітті були поділені між Кирилівським монастирем і кафедрою католицькою єпископа. З 1787 року – у державному володінні. Наприкінці XVIII століття, після впорядкування русла ріки Глибочиці (Канави), прилеглі до неї квартали Плоського згадуються як Заканав’я. У обшарпаних дерев’яних будинках мешкали обіднілі київські міщани та євреї. Низинна болотяна місцевість була несприятлива для проживання, тому житло тут вважалося одним з найдешевших у місті. Назву Плоська вулиця до 1869 року мала більша частина сучасної вулиці Фрунзе між Ярославською вулицею і Подільським узвозомban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: