Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

Гончарі

 

 

Історична місцевість Гончарі розташована вздовж Гончарної вулиці. Відома з часів Київської Русі як поселення ремісників-гончарів та дігтярів. Їх цехи існували тут до початку XIX ст. Назва Гончарі фіксується у писемних джерелах з ХУІІІ ст. Археологічні дослідження виявили близько 30 гончарних горнів, склади з готовою продукцією, які розміщувалися на вул. Гончарній та верхній 1_5частині вул. Воздвиженської. Складний рельєф і незручний під’їзд спричинили дуже скромну забудову місцевості, яка належала за міським розкладом до найнижчого 4-го розряду. Будучи частиною Києво-Подолу, це урочище протягом століть акумулювало дух людської працелюбності й ремісничої наснаги. Назва вулиці віддзеркалює стародавній характер діяльності колишніх мешканців цих теренів. Наприкінці 80-х років XX століття стару забудову по Гончарній вулиці ліквідовано. На початку XXI століття тут почалося зведення елітного житлового комплексу «Воздвиженський», який мав відтворити старовинну архітектуру вулиці. Сучасна назва виникла після зведення тут у XVIII ст. Хрестоздвиженської церкви, в якій 1891 р. був охрещений «Майстер» – славетний Михайло Булгаков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *