Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
af

af

Подання пропозицій і зауважень за формою:
До 12.00 20 березня 2023 року підтримати чи відхилити пропозицію про перейменування та відмови від раніше присвоєного імені (так/ні) за посиланням:


Для закладів культури Подільського району:
podol

 

Дігтярі

 

 

(Дігтярі) розташовуються на Подолі в районі вулиці Дегтярної і кінцевої частини вулиці Кожум’яцької. Назва походить від професії її поселенців-ремісників – дегтярів, які виробляли смолисту рідину шляхом сухої перегонки дерева і торфу. На Дегтярній вулиці збереглося кілька 1_6старовинних будинків. В одному з них (№ 30) у 1872 році народився і проживав до 1948 року український живописець, народний художник УРСР, професор Григорій Петрович Світлицький. Після його смерті у будинку відкрито меморіальний музей. На подвір’ї будинку-музею у 1972 році встановлено пам’ятник Григорію Світлицькому (архітектор В. Гнєздилов, скульптор М. Вронський), а на стіні будинку висить меморіальна дошка (відкрита 28 липня 1958 року, замінена у 1985 році; скульптор І. І. Скодиренко, архітектор І. Н. Дубасов).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *