vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 
Графік обслуговування вкористувачів бібліотеках з 1 вересня 2021 року

af

Вже 9 століть на Кирилівських висотах, врізаючись старовинними зеленими куполами в безкраїй простір київського неба, стоїть одна з найдавніших православних святинь Східної Європи – Кирилівська церква.

232323Вже 9 століть на Кирилівських висотах, врізаючись старовинними зеленими куполами в безкраїй простір київського неба, стоїть одна з найдавніших православних святинь Східної Європи – Кирилівська церква. Старовинна обитель зазнала періоди розквіту і занепаду, перебудов і реставрацій. З історією цієї видатної пам’ятки тісно пов’язане ім’я дивовижного російського художника Михайла Олександровича Врубеля, 160 річчя від дня народження якого відзначалося 17 березня цього року. З цієї нагоди 16 березня до бібліотеки імені Олександра Копиленка завітала Ольга Анатоліївна Корольова – головний науковий співробітник музею «Кирилівська церква».

Легко та невимушено наша гостя перенесла 8-Б клас ЗНЗ № 118 у Київ 19-го століття, час, коли тут жив і творив Михайло Врубель. Неймовірно обдарований майстер живопису навіки вписав своє ім’я в історію нашого міста, виконавши монументальні фрески в Кирилівській церкві, створивши ікони для її іконостасу. Пензлю Врубеля належить розпис правого нефу Володимирського собору. Також художник працював у барабані купола Софії Київської, розписуючи стіни та реставруючи втрачені старовинні мозаїки. Київ відкрив у Врубелі художника-монументаліста. Згодом він залишив Київ і переїхав до Москви. Попереду на нього чекали щасливий шлюб з Надією Забелою, фінансові труднощі, несприйняття його новаторських поглядів у мистецтві, гучна слава, родинна трагедія, хвороба….лікарня для психічнохворих. І хоча Врубеля вважають російським живописцем, ті безсмертні образи, які він створив на берегах Дніпра і залишив у спадок, все ж таки дають нам маленьке право вважати його трішечки своїм.