vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

Вже 9 століть на Кирилівських висотах, врізаючись старовинними зеленими куполами в безкраїй простір київського неба, стоїть одна з найдавніших православних святинь Східної Європи – Кирилівська церква.

232323Вже 9 століть на Кирилівських висотах, врізаючись старовинними зеленими куполами в безкраїй простір київського неба, стоїть одна з найдавніших православних святинь Східної Європи – Кирилівська церква. Старовинна обитель зазнала періоди розквіту і занепаду, перебудов і реставрацій. З історією цієї видатної пам’ятки тісно пов’язане ім’я дивовижного російського художника Михайла Олександровича Врубеля, 160 річчя від дня народження якого відзначалося 17 березня цього року. З цієї нагоди 16 березня до бібліотеки імені Олександра Копиленка завітала Ольга Анатоліївна Корольова – головний науковий співробітник музею «Кирилівська церква».

Легко та невимушено наша гостя перенесла 8-Б клас ЗНЗ № 118 у Київ 19-го століття, час, коли тут жив і творив Михайло Врубель. Неймовірно обдарований майстер живопису навіки вписав своє ім’я в історію нашого міста, виконавши монументальні фрески в Кирилівській церкві, створивши ікони для її іконостасу. Пензлю Врубеля належить розпис правого нефу Володимирського собору. Також художник працював у барабані купола Софії Київської, розписуючи стіни та реставруючи втрачені старовинні мозаїки. Київ відкрив у Врубелі художника-монументаліста. Згодом він залишив Київ і переїхав до Москви. Попереду на нього чекали щасливий шлюб з Надією Забелою, фінансові труднощі, несприйняття його новаторських поглядів у мистецтві, гучна слава, родинна трагедія, хвороба….лікарня для психічнохворих. І хоча Врубеля вважають російським живописцем, ті безсмертні образи, які він створив на берегах Дніпра і залишив у спадок, все ж таки дають нам маленьке право вважати його трішечки своїм.

 

 


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: