Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

 

af
 

22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки західних і східних українських земель.

Ми думаєм про вас. В погожі літні ночі,
В морозні ранки, і вечірній час,
І в свята гомінкі, і в дні робочі
Ми думаємо, правнуки, про вас
Василь Симоненко
Українцям притаманно думати про своє прийдешнє покоління. З історії ми знаємо, що більше 400 років українці боролися за свою свободу і незалежність із постійною думкою, що моїм дітям і онукам буде жити ліпше у вільній, своїй країні. Саме з цією думкою, 22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки західних і східних українських земель.

Сьогодні ми усвідомлюємо важливість цієї події, про це наголосив історик, письменних, сценарист, художник Анатолій Горовий 21 січня у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні, представляючи громаді художника Цезаря Ганушкевича, який презентував відкриття своєї виставки «Дорога до дому», та письменницю, журналістку, громадську діячку Тетяну Череп-Пероганич на її вечері-автографі «Україно, до тебе іду на поклін, Молитвами звеличую всюди». Тетяна Павлівна розповіла присутнім свій життєво-творчий шлях, прочитала поезії, які у більшості слухачів викликали щемні сльози туги, болю, смутку. З великою любов`ю та теплом згадала пані Тетяна своїх найрідніших – батька та матусю, рідну хату, село, прочитала їм присвяту. Багато говорила поетеса про Україну, її минуле і сьогодення, ділилася своїми роздумами про майбутнє держави. Велику увагу приділила жіночій долі, коханню, материнству. Тетяна Павлівна не тільки розповідала, але й залучила усіх присутніх до цікавого діалогу. Кожен учасник вечора отримав листочок із віршованими рядками у яких стоїть її, жіноче, запитання і попросила дати відповідь.Слухачі активно вступили у цей діалог. Поетеса з великою зацікавленістю ставилася до відповідей. Чимало із них їй прийшлися до вподоби і пообіцяла взяти їх собі на озброєння. Багато цікавого розповів про свою дружину Юрій Пероганич. Друзі : Тетяна Іванчук, Руслан Іщук доповнили його. А поет Юрій Титарів прочитав відповіді та дружню пародію на поезію пані Тетяни. Цезарій Ганушкевич вперше почув поезію Тетяни Павлівни і не залишився до неї байдужим. Презентацію своєї виставки він почав словами вдячності за теплу і щиру поезію, яка не залишила його байдужим, а «пробивала у ньому скупу чоловічу сльозу». Із великою зацікавленістю слухали присутні розповідь художника про створені ним полотна, про відчуття, з яким вони були написані, про цікаві, а іноді і кумедні випадки їх створення. Теплий камерний вечір-автограф добігав кінця. На згадку була зроблена загальна світлина. Та присутнім не хотілося розходитися. За ароматним чаєм продовжилося мелодійно-мистецьке спілкування. Як добре, що ці швидкоплинні години принесли тепло та радість присутнім, яке вони будуть, упевнені, часто згадувати.ban_face

ban_face
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: