vk1 face g+ youtube (1) twit podol mail feed


Підписатися

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


27 грудня після реконструкції відкривається Дитяча бібліотека на Подолі, яка стане першою оновленої бібліотекою Києва.

Шановні користувачі!

Дякуємо, що завітали на сайт ЦБС Подільського району міста Києва. Сподіваємося, що представлена інформація буде для Вас цікавою і корисною.

  af
os

22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки західних і східних українських земель.

Ми думаєм про вас. В погожі літні ночі,
В морозні ранки, і вечірній час,
І в свята гомінкі, і в дні робочі
Ми думаємо, правнуки, про вас
Василь Симоненко
Українцям притаманно думати про своє прийдешнє покоління. З історії ми знаємо, що більше 400 років українці боролися за свою свободу і незалежність із постійною думкою, що моїм дітям і онукам буде жити ліпше у вільній, своїй країні. Саме з цією думкою, 22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки західних і східних українських земель.

Сьогодні ми усвідомлюємо важливість цієї події, про це наголосив історик, письменних, сценарист, художник Анатолій Горовий 21 січня у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні, представляючи громаді художника Цезаря Ганушкевича, який презентував відкриття своєї виставки «Дорога до дому», та письменницю, журналістку, громадську діячку Тетяну Череп-Пероганич на її вечері-автографі «Україно, до тебе іду на поклін, Молитвами звеличую всюди». Тетяна Павлівна розповіла присутнім свій життєво-творчий шлях, прочитала поезії, які у більшості слухачів викликали щемні сльози туги, болю, смутку. З великою любов`ю та теплом згадала пані Тетяна своїх найрідніших – батька та матусю, рідну хату, село, прочитала їм присвяту. Багато говорила поетеса про Україну, її минуле і сьогодення, ділилася своїми роздумами про майбутнє держави. Велику увагу приділила жіночій долі, коханню, материнству. Тетяна Павлівна не тільки розповідала, але й залучила усіх присутніх до цікавого діалогу. Кожен учасник вечора отримав листочок із віршованими рядками у яких стоїть її, жіноче, запитання і попросила дати відповідь.Слухачі активно вступили у цей діалог. Поетеса з великою зацікавленістю ставилася до відповідей. Чимало із них їй прийшлися до вподоби і пообіцяла взяти їх собі на озброєння. Багато цікавого розповів про свою дружину Юрій Пероганич. Друзі : Тетяна Іванчук, Руслан Іщук доповнили його. А поет Юрій Титарів прочитав відповіді та дружню пародію на поезію пані Тетяни. Цезарій Ганушкевич вперше почув поезію Тетяни Павлівни і не залишився до неї байдужим. Презентацію своєї виставки він почав словами вдячності за теплу і щиру поезію, яка не залишила його байдужим, а «пробивала у ньому скупу чоловічу сльозу». Із великою зацікавленістю слухали присутні розповідь художника про створені ним полотна, про відчуття, з яким вони були написані, про цікаві, а іноді і кумедні випадки їх створення. Теплий камерний вечір-автограф добігав кінця. На згадку була зроблена загальна світлина. Та присутнім не хотілося розходитися. За ароматним чаєм продовжилося мелодійно-мистецьке спілкування. Як добре, що ці швидкоплинні години принесли тепло та радість присутнім, яке вони будуть, упевнені, часто згадувати.


Нові надходження

Рейтинг книг
Рік Японії в Україні

ban_face

ban_face

ban_face

сова коп1я
Погода
Київ

волог.:

тиск:

вітер: